O Dandylionu


 

 

Klenoty s kouskem opravdové louky 

aneb jemné kapky přírody, které pohladí oko a obejmou duši 

 

.. to všechno je Dandylion. Má milá značka šperků se skutečnými rostlinami. Kvítky, listy nebo stébly. Okouzlí jemným půvabem, kterým si příroda zas a znovu podmaňuje naše srdce. Vždyť země se prý směje pomocí květin ✽

Dandylion vznikl z mojí celoživotní lásky ke květinám a taky touhy po špercích krásných, jemných a příjemně nositelných. Z obdivu k ruční práci, protože věci ručně vyrobené jsou čirý luxus - každému jednomu šperku je věnována individuální pozornost a hodiny péče. 

 

 

Kdo jsem já

 

Katka, těší mě :-)

Jsem šperkařka s láskou k přírodě, která jednoho dne přerostla mé srdce tak, že už s tím bylo třeba něco dělat. A tak jsem před pěti lety založila Dandylion. Takovou malou zahradu, ve které můžete spočinout a nechat se hýčkat přírodou.

 

 

Vždycky jsem byla takové to dítě nimrající se klacíkem v louži. Poutalo mě cokoli živého, motýlí křídla i pavoučí sítě, vodoměrky, muší nohy a vůbec všechno, kde to tepe. Trávila jsem hodiny pozorováním cvrkotu přírody a domů nosila krom květin nejčastěji žáby nebo čolky.

Ale život člověka zavane různě a tak jsem vystudovala publicistiku a teologii, pracovala jako servírka v kavárně i vedoucí sekretariátu v Uměleckoprůmyslovém muzeu.  Touha po propojení s přírodou (a po těch žábách!) mě ale volala tak dlouho, až jsem za tím vším zavřela dveře. Odešla jsem z města do chalupy s velkým, starým sadem a začala žít mezi květinami. Rok jsem byla doma a jen se učila, jak takovou krásu vlastně vyrobit, protože výroba má řadu úskalí a já zas perfekcionistického ducha.  

A učím se pořád. Abych mohla kouzlit s kovem, nastoupila jsem před pár lety znovu do školy na učební obor zlatník-klenotník, takže dnes je ze mě vyučená zlatnice. Ve své dílně tak pro vás vyrábím malé poklady z květinRučně, s péčí a něhou, abyste je nosili s potěšením a nemohli od nich oči odtrhnout. Abyste se mohli zahalit do půvabů léta, kdykoli jen budete chtít.

 

Malé poklady s duší přírody

 

Mou radostí a specialitou jsou decentní, něžné, velmi jemné šperky. Elegantní i hravé a hlavně báječně nositelné. Vyrábím je pro vás stejně jako pro sebe, vznikly totiž z mojí vlastní touhy po kvalitních špercích, které v sobě pojí praktickou nositelnost s krásami opravdové louky. 

Nejvíc tak tvořím jemné náhrdelníky a různé druhy peciček do uší stejně jako květinová pohlazení pro vaše ruce. Decentní, vhodné pro každou příležitost, nesmírně slušivé. Květiny uvnitř vás přitom svou přirozenou něhou a jemnou hravostí kdykoli zavedou tam, kde voní právě posečená tráva, ševelí vítr a nad hlavou jsou jen oblaka a nebe. Do luk a lesů, k nesmírnosti a půvabům přírody.

 

Tak se pojďte toulat mezi květinami 

 

Vaše Katka ✽

 

PS: Děkuji vám, že podporujete české tvůrce a zlaté české ručičky vůbec! Je fajn, že jsme spolu 

 

Jít se brouzdat se loukou